| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $5.78 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Dimensions | 1.39 in W |
|---|---|
| Domestic/Import | Domestic |
| End Style | Female Garden Hose x Hose Barb |
| Fitting/Connector Type | Adapter |
| Material | Brass |
| Nominal Size | 1/4 x 3/4 in |
| Pressure Rating | 75 psi |
| Temperature Rating | 35 to 1000 deg F |
| Type | Short Shank Knurled Nut |
| Manufacturer | Midland Industries |
This item has no supplemental files.