| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $9.48 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Dimensions | 1.525 in W |
|---|---|
| Domestic/Import | Domestic |
| End Style | C x Male Garden Hose |
| Fitting/Connector Type | Adapter |
| Hex Size | 0.625 x 0.62 in |
| Material | Brass |
| Nominal Size | 3/8 x 3/4 in |
| Pressure Rating | 75 psi |
| Temperature Rating | 35 to 1000 deg F |
| Type | Straight |
| Manufacturer | Midland Industries |
This item has no supplemental files.