| | Product Data
Your Price: $20.65 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Dimensions | 1.32 in W |
|---|---|
| Domestic/Import | Domestic |
| End Style | Inverted Flare x FNPTF |
| Fitting/Connector Type | Adapter |
| Hex Size | 1.065 in |
| Material | Brass |
| Nominal Size | 5/8 x 1/2 in |
| Pressure Rating | 650 psi |
| Temperature Rating | -65 to 250 deg F |
| Thickness | 0.035 in |
| Manufacturer | Midland Industries |