| | Product Data
Your Price: $15.09 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Dimensions | 1.12 in W |
|---|---|
| Domestic/Import | Domestic |
| End Style | SAE 45 deg Flare |
| Fitting/Connector Type | Union |
| Hex Size | 0.44 in |
| Material | Brass |
| Nominal Size | 1/4 x 3/16 in |
| Pressure Rating | 1400 psi |
| Temperature Rating | -65 to 250 deg F |
| Thickness | 0.03 in |
| Manufacturer | Midland Industries |
This item has no supplemental files.