| | Product Data
Your Price: $326.04 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Lever Handle |
|---|---|
| Body Material | Ductile Iron |
| Disc Material | Ductile Iron |
| Domestic/Import | Import |
| Finish | Epoxy Coated |
| Inlet to Outlet Length | 2.2 in |
| Nominal Size | 6 in |
| Series | T-367DI |
| Softgoods Material | Buna-N/PTFE |
| Stem & Pin Material | 416 Stainless Steel Stem |
| Temperature Rating | Up to 180 deg F at 200 psi |
| Top to Inlet Center | 11.22 in |
| Type | Lug Style |
| Manufacturer | LEGEND |