| | Product Data
Your Price: $14.91 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Ball Material | Brass |
|---|---|
| Body Material | Brass |
| Dimensions | 7.5 in H x 16 in W |
| Domestic/Import | Import |
| End Style | Press x PEX |
| Inlet to Outlet Length | 3.11 in |
| Nominal Size | 1/2 in |
| Orifice Size | 0.35 in |
| Series | P-2006NL |
| Softgoods Material | EPDM |
| Top to Inlet Center | 1.66 in |
| Trim Material | PTFE |
| Type | No Lead |
| Manufacturer | LEGEND |