| | Product Data
Your Price: $360.84 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Material | Specially Treated Fabric/Synthetic Rubber |
|---|---|
| Number of Teeth | 130 |
| Overall Length | 1040 mm |
| Pitch | 8 mm |
| Reinforced Material | Aramid |
| Temperature Range | -50 to 210 deg F |
| Type | Dual Sided Synchronous |
| Width | 50 mm |
| Manufacturer | VEYANCE GOODYEAR |
This item has no supplemental files.