| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $286.16 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Color | Black |
|---|---|
| Material | Chloroprene with Fiber |
| Number of Teeth | 300 |
| Overall Length | 2400 mm |
| Pitch | 8 mm |
| Reinforced Material | Fiberglass |
| Temperature Range | -40 to 71 deg F |
| Tooth Profile | HTD® |
| Width | 50 mm |
| Manufacturer | VEYANCE GOODYEAR |