| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $830.81 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Material | Polyurethane |
|---|---|
| Number of Teeth | 190 |
| Overall Length | 2660 mm |
| Pitch | 14 mm |
| Reinforced Material | Carbon |
| Series | 9239 |
| Temperature Range | -65 to 185 deg F |
| Tooth Profile | Curvilinear |
| Width | 20 mm |
| Manufacturer | Gates® Power Transmission |