| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $112.79 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Color | Red |
|---|---|
| Material | Composite Polyester/Polyurethane |
| Minimum Pulley Diameter | 3 in |
| Number of Ribs | 1 |
| Outside Length | 2 m |
| Reinforced Material | Polyurethane Elastomer |
| Section Size | A |
| Temperature Range | -40 to 240 deg F |
| Top Width | 13 mm |
| Manufacturer | Fenner Drives® |