| | Product Data
Your Price: $22119.17 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Dimensions | 32 in H x 26 in W x 17 in L |
|---|---|
| Enclosure Type | NEMA 1 |
| Frequency Rating | 60 Hz |
| Insulation | 220 deg C |
| Mounting Type | Floor |
| Phase | 1 |
| Power Rating | 15 kVA |
| Primary Voltage | 2400 V |
| Secondary Voltage | 480Y/277 V |
| Type | General Purpose |
| Manufacturer | EATON |