| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $49716.75 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Circuit Type | FR310 Frame |
|---|---|
| Dimensions | 14.58 in L x 20.41 in W x 43.37 in H |
| Enclosure Type | NEMA 3R |
| Housing Material | Steel |
| Insulation | 180 deg C |
| Phase | 1 |
| Power Rating | 25 kVA |
| Primary Voltage | 480 V |
| Secondary Voltage | 120/240 V |
| Type | 3-in-1 Bolt-On |
| Manufacturer | EATON |