| Image 1 of 8 - Click For More | Product Data
Your Price: $1386.47 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Amperage Rating | 30 A |
|---|---|
| Dimensions | 6-1/4 x 2-1/4 x 3-1/2 in |
| Interrupt Rating | 10 kA |
| Number of Poles | 2 |
| Trip Type | Thermal Magnetic |
| Type | Type GFEP |
| Voltage Rating | 120/240 V AC |
| Wire Size | 14 to 4 AWG |
| Manufacturer | EATON |