| Image 1 of 3 - Click For More | Product Data
Your Price: $326.16 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Amperage Rating | 1.5 A |
|---|---|
| Dimensions | 3.5 in H x 2.75 in W x 2.75 in L |
| Frequency Rating | 50/60 Hz |
| Number of Poles | 2 |
| Series | FAZ |
| Trip Type | Thermal Magnetic |
| Type | Miniature |
| Manufacturer | CUTLER-HAMMER INC |
This item has no supplemental files.