| | Product Data
Your Price: $60.40 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Body Material | Brass |
|---|---|
| Dimensions | 2.72 in W x 7.37 in H |
| Domestic/Import | Import |
| Fixture Unit Capacity | 1 to 11 |
| Flow Rate | 5.8 gpm |
| Nominal Size | 1/2 in |
| Pressure Rating | 200 psi |
| Softgoods Material | EPDM O-Ring |
| Temperature Rating | 200 deg F |
| Manufacturer | Sharkbite® |