| | Product Data
Your Price: $40.72 / PK
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Diameter - Thread Size | M8x1.25 |
|---|---|
| Drive Size | 4 mm |
| Drive Type | Hex |
| Finish | Plain/Thermal Black Oxide |
| Grade | 14.9 45H |
| Hardness | 45-53 HRC |
| Length | 30 mm |
| Material | Alloy Steel |
| Measurement System | Metric |
| Point Size | 0.172 in |
| Point Type | Flat |
| Thread Type | UNC |
| Manufacturer | BBI |
This item has no supplemental files.