| | Product DataInquire for Best Price * Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. |
| Diameter - Thread Size | 1/2-13 |
|---|---|
| Finish | Plain |
| Length | 3-1/2 in |
| Material | Case Hardened Steel |
| Measurement System | Imperial |
| Point Size | 1/2 in |
| Point Type | Half Dog |
| Square Size | 0.665 in Dia x 0.389 in H |
| Thread Type | UNC |
| Type | Fully Threaded |
| Manufacturer | BBI |