| | Product Data
Your Price: $254.20 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Bury Depth | 5 ft |
|---|---|
| Dimensions | 2 in H x 8.18 in W x 93 in L |
| Domestic/Import | Import |
| Nominal Size | 3/4 in |
| Overall Length | 93 in |
| Pressure Rating | 125 psi |
| Rod Material | Steel |
| Temperature Rating | 120 deg F |
| Type | Heavy Duty |
| Manufacturer | Approved Supplier |