| | Product Data
Your Price: $26.60 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Dimensions | 3.36 in W x 2.15 in H |
|---|---|
| Domestic/Import | Import |
| End Style | FNPT |
| Fitting/Connector Type | Cross |
| Length | 3.36 in |
| Material | 304 Stainless Steel |
| Method of Manufacture | Casting |
| Nominal Size | 1-1/4 in |
| Pressure Class | 150 lb |
| Type | Heavy |
| Manufacturer | Boshart Industries |