| | Product Data
Your Price: $303.90 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Dimensions | 6 in W |
|---|---|
| Domestic/Import | Import |
| End Style | FNPT |
| Finish | Galvanized |
| Fitting/Connector Type | Union |
| Length | 3.85 in |
| Material | Malleable Iron |
| Nominal Size | 4 in |
| Pressure Class | 150 lb |
| Series | 2-GU Series |
| Manufacturer | Boshart Industries |