| | Product Data
Your Price: $3.32 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Color | Black |
|---|---|
| Dimensions | 0.85 in W x 1 in H |
| End Style | MNPT x FNPT |
| Fitting/Connector Type | Bushing |
| Length | 0.9 in |
| Material | Malleable Iron |
| Nominal Size | 1/2 x 1/8 in |
| Pressure Class | 150 lb |
| Manufacturer | Boshart Industries |