| | Product Data
Your Price: $264.26 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Actuator Type | Handwheel |
|---|---|
| Body Material | Brass |
| Dimensions | 12.54 in L x 4.98 in W x 4.5 in H |
| End Style | FNPT |
| Media | Gas/Oil/Water |
| Nominal Size | 4 in |
| Port Type | Full |
| Pressure Rating | 200 psi WOG |
| Series | 0818NL |
| Softgoods Material | PTFE |
| Temperature Rating | 150 deg F |
| Manufacturer | Boshart Industries |