| Image 1 of 4 - Click For More | Product Data
Your Price: $549.71 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Material | Rubber |
|---|---|
| Minimum Pulley Diameter | 3 in |
| Number of Ribs | 24 |
| Outside Length | 99 in |
| Section Size | L |
| Temperature Range | -30 to 90 deg C |
| Thickness | 0.29 in |
| Top Width | 4.44 in |
| Type | Ultra-Thin and Versatile |
| Manufacturer | Bando |