| | Product Data
Your Price: $93.67 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Material | Neoprene |
|---|---|
| Number of Teeth | 120 |
| Overall Length | 960 mm |
| Pitch | 8 mm |
| Reinforced Material | Carbon |
| Series | S8M |
| Temperature Range | -30 to 90 deg C Ambient |
| Type | Ceptor™-X Super Torque Synchronous |
| Width | 25 mm |
| Manufacturer | Bando |