| Image 1 of 2 - Click For More | Product Data
Your Price: $132.95 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Actuator Type | Lockwing |
|---|---|
| Ball Material | PTFE Coated Brass |
| Body Material | Brass |
| Dimensions | 0.63 in Dia |
| End Style | CTS PE COMP x FNPT |
| Media | Water |
| Nominal Size | 3/4 x 5/8 x 3/4 in |
| Orifice Size | 0.63 in |
| Pressure Rating | 300 psi |
| Series | 76112 |
| Softgoods Material | EPDM O-Ring, Port Seal |
| Top to Inlet Center | 2.31 in |
| Type | Regular Pattern |
| Manufacturer | A.Y. McDonald |