| Image 1 of 3 - Click For More | Product Data
Your Price: $194.93 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Actuator Type | Cross Handle |
|---|---|
| Body Material | 316 Stainless Steel |
| Dimensions | 3.8 to 4.1 in H |
| Domestic/Import | Domestic |
| End Style | Socket Welded |
| Inlet to Outlet Length | 2-1/4 in |
| Nominal Size | 3/8 in |
| Pressure Rating | 1000 psi CWP |
| Series | 60B-720 |
| Softgoods Material | Graphite |
| Temperature Rating | 100 deg F |
| Trim Material | Stainless Steel/Metal |
| Manufacturer | Apollo™ |