| Image 1 of 3 - Click For More | Product Data
Your Price: $26.87 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Box End Thickness | 0.27 in |
|---|---|
| Box End Width | 0.55 in |
| Finish/Coating | Polished Chrome |
| Material | Solid Steel |
| Measurement System | Metric |
| Open End Thickness | 0.17 in |
| Open End Width | 0.54 in |
| Overall Length | 5.31 in |
| Series | XL Series |
| Type | Universal Spline |
| Wrench Opening | 6 mm |
| Wrench Type | Ratcheting |
| Manufacturer | GEARWRENCH® |