| | Product Data
Your Price: $21.11 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||||
| Ball Material | PVC/ABS |
|---|---|
| Body Material | PVC |
| Color | Gray |
| Dimensions | 5.36 in H |
| End Style | Slip |
| Inlet to Outlet Length | 5.93 in |
| Nominal Size | 2 in |
| Pressure Rating | 150 psi |
| Series | 9542 |
| Softgoods Material | EPDM |
| Temperature Rating | 73 deg F |
| Trim Material | PTFE Seat |
| Manufacturer | Smith-Cooper® |