| | Product Data
Your Price: $848.87 / EA
* Quantity discounts may be available. Call Kelly Supply at 800-918-8939. //freightCalculatorBox($item_details) ?> Alternatively, you may e-mail info@kscdirect.com for service. | |||||||||||||
| Body Material | Carbon Steel |
|---|---|
| Color | Black Oxide |
| Disc Material | 316 Stainless Steel |
| End Style | Grooved |
| Inlet to Outlet Length | 4-1/2 in |
| Media | Gas/Oil |
| Nominal Size | 4 in |
| Series | 67LPN |
| Softgoods Material | NBR |
| Stem & Pin Material | 416 Stainless Steel (Stem) |
| Top to Inlet Center | 7.1 in |
| Manufacturer | Smith-Cooper® |
This item has no supplemental files.